Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Poznaj różaniec w innych wspólnotach chrześcijańskich 0
Poznaj rozaniec w innych wspolnotach chrzescijanskich

Modlitwa różańcowa jest jedną z najpopularniejszych w Kościele katolickim, a różaniec znajduje się w każdym katolickim domu. Niezależnie od tego, jaką ma formę, kolor czy materiał, z jakiego został wykonany, pomaga umacniać codzienną wiarę i nieustannie przypomina o istnieniu Boga i nieustannej opiece Matki Bożej. Warto jednak wiedzieć o tym, że modlitwy w formie odmawiania różańca są praktykowane w innych wspólnotach chrześcijańskich. Co więcej, ten rodzaj modlitwy odmawianej przy użyciu sznurów modlitewnych istnieje w wielu tradycjach duchowych.

czytaj całość »
Czym są koronki i kiedy się je odmawia? 0
Czym są koronki i kiedy się je odmawia?

Koronka to modlitwa do świętych, Jezusa Chrystusa, Matki Bożej lub Ducha Świętego polegająca na wielokrotnym powtarzaniu rozmaitych modlitw, które ułożone są w określonym porządku. Istnieje wiele różnych rodzajów koronek, których autorami byli zarówno błogosławieni i święci Kościoła Katolickiego, jak i mistycy chrześcijańscy, tacy jak np. Św. Ojciec Pio. Przykładowo, najbardziej rozpowszechniona Koronka do Miłosierdzia Bożego została przekazana siostrze Faustynie Kowalskiej przez Jezusa podczas objawienia.

czytaj całość »
Jak odmawia się różaniec z dopowiedzeniami? 0
Jak odmawia się różaniec z dopowiedzeniami?

Różaniec to jedna z najpiękniejszych modlitw poświęconych Matce Najświętszej, która z pełną pokorą i wiarą potrafiła wypełniać wolę Najwyższego. Modlitwa ta ma ogromną moc, a różańca i wzywania imienia Niepokalanej - jak przekonują mistycy - lęka się sam Szatan. Zagłębienie się w nią i jej tajemnice sprawia, że lepiej poznajemy świętą rodzinę i samego Boga.

czytaj całość »
Jak odmawiać różaniec? 0
Jak odmawiać różaniec?

Modlitwa różańcowa jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Sam termin znany był już w średniowieczu i wiązał się z symbolicznym ofiarowaniem kwiatów Matce Boskiej. W tradycji katolickiej modlitwa ta ma wciąż jednak szczególne znaczenie. Osoba, która modli się na różańcu, rozważa wydarzenia z życia Jezusa przy wstawiennictwie Maryi. I choć najczęściej różaniec kojarzy się z październikowymi nabożeństwami, nie trzeba czekać do tego miesiąca, by go odmawiać. Mianowicie, przy tej modlitwie nie wymaga się obecności kapłana. Każdy z nas może to zatem zrobić w domu, korzystając z tradycyjnego różańca lub też np. różańca na rękę. Wielu z nas, mimo iż zna tę modlitwę od dziecka, nie zawsze wie, jak ją poprawnie odmawiać. Poniżej przedstawiamy zatem, jak we właściwy sposób modlić się na różańcu.

czytaj całość »
Czym jest błogosławieństwo domu? 0
Czym jest błogosławieństwo domu?

Dzięki błogosławieństwom ludzkie życie zostaje włączone w historię zbawienia, przymierza Boga z ludźmi. Bóg jako Stwórca człowieka kocha każdego z nas i jest w stanie zwyciężyć wszystko. Nie ma takich rzeczy, z którymi nie poradzi sobie Pan tego świata. Jesteśmy ludźmi obarczonymi grzechem pierworodnym, więc błądzimy. Ojciec Niebieski jest miłosierny i wybacza, gdy żałujemy tego, co uczyniliśmy. Musimy pamiętać, że tkwienie w grzechu jest ogromnym niebezpieczeństwem i furtką dla szatana.

czytaj całość »
Jaki prezent sprawdzi się dla starszej osoby? 0
Jaki prezent sprawdzi się dla starszej osoby?

Starsze osoby, które są w naszym życiu powinniśmy doceniać na co dzień, nie tylko od święta. Jest jednak szereg okazji, gdy po prostu trzeba to robić, najlepiej przy użyciu odpowiedniego i naprawdę przemyślanego prezentu. Jakiego?

czytaj całość »
Czym jest bransoletka św. Rity? 0
Czym jest bransoletka św. Rity?

Dewocjonalia w formule biżuterii religijnej zyskują coraz więcej miłośników. Wzory zawieszek, krucyfiksów i bransoletek są niezwykle estetyczne i nawiązują do najnowszych trendów zdobniczych. Tego typu dewocjonalia są nowoczesne, a jednocześnie podkreślają przynależność do wspólnoty chrześcijańskiej. Pełnią więc dwojaką funkcję. Bransoletka św. Rity to jedna z bransoletek religijnych. Taka ozdoba jest doskonałą propozycją dla wszystkich osób, które chcą wyraźnie i odważnie każdego dnia dawać świadectwo swojej wiary. Tego typu biżuteria może być wspaniałym prezentem z okazji bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej, rocznicy czy imienin dla każdej głęboko wierzącej osoby.

czytaj całość »
Poznaj historię różańca 0
Poznaj historię różańca

Modlitwa różańcowa jest jedną z najpopularniejszych form modlitwy w katolicyzmie. Odmawiana jest zarówno na nabożeństwach w kościołach, jak i prywatnie lub rodzinnie w domach. Różaniec, który pomaga nam właściwie odmówić modlitwę, to odpowiednio połączone ze sobą kilkadziesiąt paciorków zwieńczonych krzyżykiem. Jak to się stało, że różaniec stał się narzędziem tak popularnym i charakterystycznym dla wiary katolickiej? Jaka jest jego historia?

czytaj całość »
Jaki rodzaj różańca wybrać? 0
Jaki rodzaj różańca wybrać?

Modlitwa to jedna z najważniejszych czynności kultu religijnego, która jest obecna w różnej formie we wszystkich wyznaniach. Niekiedy pomaga w niej użycie fizycznych narzędzi, takich jak różaniec. Ze względu na jego szczególną rolę w praktykowaniu modlitwy przez wielu wiernych stał się wartościowym i wymownym prezentem.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl