1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px Jaki różaniec dla patrioty? 0
Jaki różaniec dla patrioty?

Modlitwa różańcowa jest szczególnie ważna w Kościele Katolickim. Uznaje się ją za najsilniejsze oręże w walce z Szatanem. Warto odmawiać ją każdego dnia prosto z serca, tak jak prosiła matka Boża w swoich objawieniach. Wówczas z pewnością możemy liczyć na jej wstawiennictwo za nami i Boga Ojca oraz jej Syna Jezusa Chrystusa. Do modlitwy potrzebujemy rekwizytu w postaci różańca. Jaki wybrać dla patrioty?

czytaj całość »
1px Jaki wybrać dla siebie medalik święty? 0
Jaki wybrać dla siebie medalik święty?

Medaliki to rodzaj zawieszek do łańcuszków srebrnych i złotych, które nosić można zarówno bez okazji do codziennych stylizacji, jak i na specjalne wydarzenia w życiu. Istnieje kilka typów tego typu ozdób, choć jedną z najczęściej kupowanych są zapewne medaliki święte. Czym kierować się przy ich zakupie?

czytaj całość »
1px Czym jest Nowenna Pompejańska? 0
Czym jest Nowenna Pompejańska?

Modlitwa daje nadzieję na znalezienie rozwiązania w sytuacjach wydających się bez wyjścia.  Jedną z młodszych modlitw, wywodzącej się z głęboko zakorzenionej w tradycji modlitwie różańcowej jest Nowenna Pompejańska, zwana często "modlitwą nie do odparcia". Do odmawiania  różańca przez 54 dni zachęcić miała sama Maryja, która ukazała się ciężko chorej 21-latce z Neapolu Fortunacie Agrelli. Dziewczyna spełniła polecenie i doznała niewytłumaczalnego medycznie uzdrowienia. W oparciu o jej relację nabożeństwo polegające na odmawianiu wszystkich części różańca przez 54 dni opisał i rozpropagował Bartolo Longo, były antyklerykał i satanista, obecnie błogosławiony Kościoła. Cud uzdrowienia Fortunaty Agrelli uznał oficjalnie w 1890 roku papież Leon XIII, co spowodowało, że Nowenna Pompejańska zaczęła być popularna także poza Neapolem i Włochami.

czytaj całość »
1px Czym są rozważania różańcowe? 0
Czym są rozważania różańcowe?

W religii katolickiej istnieją różne rodzaje modlitw. Dzięki takiej mnogości możliwe jest dopasowanie formy modlitwy do indywidualnych potrzeb. Jedną z najbardziej popularnych modlitw jest różaniec. Rozważania różańcowe pozwalają na głęboką medytację największych tajemnic wiary chrześcijańskiej.

czytaj całość »
1px Jak odmawiać różaniec podczas adwentu? 0
Jak odmawiać różaniec podczas adwentu?

Adwent to wyjątkowy czas w roku, kiedy katolicy przygotowują się do obchodzenia pamiątki przyjścia na świat Chrystusa. To czas radosnego oczekiwania, ale też duchowego namysłu nad swoim życiem i pokuty. Intensywniej niż zwykle praktykujemy modlitwę, uczestniczymy w mszach roratnich, rozważamy radosne tajemnice różańca. Okres ten charakteryzuje kolor fioletowy i właśnie w szatach tego koloru księża sprawują liturgię.

czytaj całość »
1px Jaka jest idea żywego różańca misyjnego? 0
Jaka jest idea żywego różańca misyjnego?

Wspólna modlitwa różańcowa odmawiana przez osoby należące do żywego różańca w intencji całego Kościoła nazywana jest modlitwą misyjną. Do modlitwy wykorzystywany jest specjalny, kolorowy różaniec, którego każda dziesiątka symbolizuje jeden z kontynentów. Szczególny wymiar ma modlitwa odmawiana przez tydzień od ostatniej niedzieli października, która rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele Katolickim.

czytaj całość »
1px Poznaj różaniec w innych wspólnotach chrześcijańskich 0
Poznaj różaniec w innych wspólnotach chrześcijańskich

Modlitwa różańcowa jest jedną z najpopularniejszych w Kościele katolickim, a różaniec znajduje się w każdym katolickim domu. Niezależnie od tego, jaką ma formę, kolor czy materiał, z jakiego został wykonany, pomaga umacniać codzienną wiarę i nieustannie przypomina o istnieniu Boga i nieustannej opiece Matki Bożej. Warto jednak wiedzieć o tym, że modlitwy w formie odmawiania różańca są praktykowane w innych wspólnotach chrześcijańskich. Co więcej, ten rodzaj modlitwy odmawianej przy użyciu sznurów modlitewnych istnieje w wielu tradycjach duchowych.

czytaj całość »
1px Czym są koronki i kiedy się je odmawia? 0
Czym są koronki i kiedy się je odmawia?

Koronka to modlitwa do świętych, Jezusa Chrystusa, Matki Bożej lub Ducha Świętego polegająca na wielokrotnym powtarzaniu rozmaitych modlitw, które ułożone są w określonym porządku. Istnieje wiele różnych rodzajów koronek, których autorami byli zarówno błogosławieni i święci Kościoła Katolickiego, jak i mistycy chrześcijańscy, tacy jak np. Św. Ojciec Pio. Przykładowo, najbardziej rozpowszechniona Koronka do Miłosierdzia Bożego została przekazana siostrze Faustynie Kowalskiej przez Jezusa podczas objawienia.

czytaj całość »
1px Jak odmawia się różaniec z dopowiedzeniami? 0
Jak odmawia się różaniec z dopowiedzeniami?

Różaniec to jedna z najpiękniejszych modlitw poświęconych Matce Najświętszej, która z pełną pokorą i wiarą potrafiła wypełniać wolę Najwyższego. Modlitwa ta ma ogromną moc, a różańca i wzywania imienia Niepokalanej - jak przekonują mistycy - lęka się sam Szatan. Zagłębienie się w nią i jej tajemnice sprawia, że lepiej poznajemy świętą rodzinę i samego Boga.

czytaj całość »
1px Jak odmawiać różaniec? 0
Jak odmawiać różaniec?

Modlitwa różańcowa jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Sam termin znany był już w średniowieczu i wiązał się z symbolicznym ofiarowaniem kwiatów Matce Boskiej. W tradycji katolickiej modlitwa ta ma wciąż jednak szczególne znaczenie. Osoba, która modli się na różańcu, rozważa wydarzenia z życia Jezusa przy wstawiennictwie Maryi. I choć najczęściej różaniec kojarzy się z październikowymi nabożeństwami, nie trzeba czekać do tego miesiąca, by go odmawiać. Mianowicie, przy tej modlitwie nie wymaga się obecności kapłana. Każdy z nas może to zatem zrobić w domu, korzystając z tradycyjnego różańca lub też np. różańca na rękę. Wielu z nas, mimo iż zna tę modlitwę od dziecka, nie zawsze wie, jak ją poprawnie odmawiać. Poniżej przedstawiamy zatem, jak we właściwy sposób modlić się na różańcu.

czytaj całość »
1px Czym jest błogosławieństwo domu? 0
Czym jest błogosławieństwo domu?

Dzięki błogosławieństwom ludzkie życie zostaje włączone w historię zbawienia, przymierza Boga z ludźmi. Bóg jako Stwórca człowieka kocha każdego z nas i jest w stanie zwyciężyć wszystko. Nie ma takich rzeczy, z którymi nie poradzi sobie Pan tego świata. Jesteśmy ludźmi obarczonymi grzechem pierworodnym, więc błądzimy. Ojciec Niebieski jest miłosierny i wybacza, gdy żałujemy tego, co uczyniliśmy. Musimy pamiętać, że tkwienie w grzechu jest ogromnym niebezpieczeństwem i furtką dla szatana.

czytaj całość »
1px Jaki prezent sprawdzi się dla starszej osoby? 0
Jaki prezent sprawdzi się dla starszej osoby?

Starsze osoby, które są w naszym życiu powinniśmy doceniać na co dzień, nie tylko od święta. Jest jednak szereg okazji, gdy po prostu trzeba to robić, najlepiej przy użyciu odpowiedniego i naprawdę przemyślanego prezentu. Jakiego?

czytaj całość »
1px Czym jest bransoletka św. Rity? 0
Czym jest bransoletka św. Rity?

Dewocjonalia w formule biżuterii religijnej zyskują coraz więcej miłośników. Wzory zawieszek, krucyfiksów i bransoletek są niezwykle estetyczne i nawiązują do najnowszych trendów zdobniczych. Tego typu dewocjonalia są nowoczesne, a jednocześnie podkreślają przynależność do wspólnoty chrześcijańskiej. Pełnią więc dwojaką funkcję. Bransoletka św. Rity to jedna z bransoletek religijnych. Taka ozdoba jest doskonałą propozycją dla wszystkich osób, które chcą wyraźnie i odważnie każdego dnia dawać świadectwo swojej wiary. Tego typu biżuteria może być wspaniałym prezentem z okazji bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej, rocznicy czy imienin dla każdej głęboko wierzącej osoby.

czytaj całość »
1px Poznaj historię różańca 0
Poznaj historię różańca

Modlitwa różańcowa jest jedną z najpopularniejszych form modlitwy w katolicyzmie. Odmawiana jest zarówno na nabożeństwach w kościołach, jak i prywatnie lub rodzinnie w domach. Różaniec, który pomaga nam właściwie odmówić modlitwę, to odpowiednio połączone ze sobą kilkadziesiąt paciorków zwieńczonych krzyżykiem. Jak to się stało, że różaniec stał się narzędziem tak popularnym i charakterystycznym dla wiary katolickiej? Jaka jest jego historia?

czytaj całość »
1px Jaki rodzaj różańca wybrać? 0
Jaki rodzaj różańca wybrać?

Modlitwa to jedna z najważniejszych czynności kultu religijnego, która jest obecna w różnej formie we wszystkich wyznaniach. Niekiedy pomaga w niej użycie fizycznych narzędzi, takich jak różaniec. Ze względu na jego szczególną rolę w praktykowaniu modlitwy przez wielu wiernych stał się wartościowym i wymownym prezentem.

czytaj całość »
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl