1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Czym jest bransoletka św. Rity?

0
Czym jest bransoletka św. Rity?

Dewocjonalia w formule biżuterii religijnej zyskują coraz więcej miłośników. Wzory zawieszek, krucyfiksów i bransoletek są niezwykle estetyczne i nawiązują do najnowszych trendów zdobniczych. Tego typu dewocjonalia są nowoczesne, a jednocześnie podkreślają przynależność do wspólnoty chrześcijańskiej. Pełnią więc dwojaką funkcję. Bransoletka św. Rity to jedna z bransoletek religijnych. Taka ozdoba jest doskonałą propozycją dla wszystkich osób, które chcą wyraźnie i odważnie każdego dnia dawać świadectwo swojej wiary. Tego typu biżuteria może być wspaniałym prezentem z okazji bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej, rocznicy czy imienin dla każdej głęboko wierzącej osoby.

Kim była św. Rita?

Święta Rita urodziła się w drugiej połowie XIV wieku w Roccaporenie w Cascii. Była augustianką, stygmatyczką i została świętą Kościoła katolickiego. Na chrzcie otrzymała imię Margarita. Była jedynym dzieckiem prostych ludzi. Od dzieciństwa była osobą głęboko wierzącą, przeświadczoną o tym, że największym dobrem i pięknem jest dusza, która kocha Jezusa. Chciała wstąpić do zakonu, ale kiedy skończyła 12 rok życia została wydana za mąż.

Jej mąż był porywczy i skłonny do awantur, ale młoda Rita pokornie znosiła wszystkie upokorzenia oraz jego agresywne zachowania. Urodziła mu dwóch synów. Pod koniec życia mąż Rity poprawił się i poprosił Ritę oraz Kościół o wybaczenie wszystkich wcześniejszych grzechów. Został zamordowany, ponieważ jego przyjaciele go zdradzili. Chcąc pomścić śmierć ojca, synowie Rity postanowili zabić jego fałszywych przyjaciół. Rita próbowała im to wybić z głowy, ale jej argumenty do nich nie trafiały. Poprosiła w modlitwie Boga, aby uniemożliwił im zrealizowanie swego morderczego planu. Po roku obaj synowie zachorowali się ciężko na dyzenterię i zmarli.

Po śmierci męża i synów Rita zgłosiła się do klasztoru św. Marii Magdaleny w Cascii. Zakon jednak nie chciał jej przyjąć, gdyż spór trwający między jej rodziną a rodziną jej męża był bardzo gwałtowny, a ona za bardzo się z nim kojarzyła. Postawiono jej warunek – zostanie przyjęta do zakonu, jeżeli uda jej się pogodzić zwaśnione strony. W wieku 36 lat udało jej się to i wtedy została wreszcie przyjęta. Podobno podczas snu święty Jan Chrzciciel oraz święty Augustyn przenieśli ją do klasztoru. Zaskoczone siostry zakonne spotkały ją rano w klasztornym kościele, pomimo iż nie mogła się do niego samodzielnie dostać (furtka była zamknięta). Wtedy postanowiły, że ją przyjmą. Rita została kanonizowana w 1900 roku przez papieża Leona XIII, ale jej kult trwa znacznie dłużej - został oficjalnie zatwierdzony już w roku 1628 przez papieża Urbana VIII.

Co symbolizuje bransoletka św. Rity?

Święta Rita jest uznawana przez Kościół katolicki za świętą od trudnych i po ludzku beznadziejnych spraw dotyczących kobiet i matek. Noszenie na ręku bransoletki św. Rity jest wyrazem ufności, że z bożą pomocą można poradzić sobie z wszelkimi na pozór beznadziejnymi problemami i sprawami, jakie napotykamy w swoim codziennym życiu. Wizerunek świętej na bransoletce dodaje otuchy i przynosi ukojenie. Dostępna w naszym sklepie bransoletka jest połączeniem ozdoby i różańca wykonanego ze szkła weneckiego. Medalik ozdobiony jest wizerunkiem św. Rity z jednej strony, a z drugiej znajduje się zatopiony w nim płatek róży. Został on poświęcony podczas jednego z nabożeństw ku czci tej świętej odbywających się każdego 22 dnia miesiąca w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krakowie. Różaniec noszony na ręku to wspaniała zachęta do częstszej modlitwy!

1px Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl