1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Gdzie zawiesić w samochodzie różaniec?

0
Gdzie zawiesić w samochodzie różaniec?

Różaniec jest modlitwą maryjną. Modląc się na różańcu, wierni jednoczą się w Duchu Świętym z Matką Bożą i razem z Nią zagłębiają się w tajemnicę ziemskiego życia Jezusa.

Jakie znaczenie ma różaniec?

Modlitwa różańcowa znana jest od średniowiecza, oparta jest na rytmicznych powtórzeniach odmierzanych koralikami umieszczonymi na sznurze. Obecna postać różańca kształtowała się przez wieki, przechodząc różne etapy. Różaniec jest kontemplacją zbawczej misji Jezusa a Maryja na modlitwie różańcowej staje się naszą przewodniczką wiary. Mamy cztery części różańca, które opisują zdarzenia z życia Jezusa i Maryi. Całość można określić jako swoiste streszczenie Ewangelii. Każda część różańca zawiera pięć tajemnic. Łącznie mamy 20 tajemnic różańca, a modlitwa różańcowa jest uniwersalna. Jest sposobem modlitwy, z którego można korzystać wszędzie, w każdym miejscu i w każdej sytuacji.

Różaniec w samochodzie – gdzie zawiesić?

W wielu autach kierowcy wieszają różańce. Najczęściej wiszą one przy lusterkach wewnętrznych. Specjalnie przystosowane różańce do samochodu można nabyć w pracowni rękodzielniczej San Gabriele. Forma tak wykonanego różańca nie ogranicza widoczności podczas jazdy, a kierowcy i pasażerom przypomina o modlitwie. Zawieszenie różańca zazwyczaj świadczy o głębokiej wierze właściciela auta oraz przekonaniu, że ochroni on podróżnych przed nieszczęściem na drogach. Warto pamiętać, że różańce do samochodu nie są magicznymi przedmiotami. Samo zawieszenie różańca nie poprawi bezpieczeństwa na drodze, nie wpływa na sprawność i umiejętność kierowcy, ani nie ma wpływu na stan techniczny pojazdu. Jednak, jeśli traktujemy wiarę poważnie, może stać się źródłem roztropności, większej ostrożności oraz trzeźwego spojrzenia kierowcy. Zawieszenie różańca w samochodzie powinno być przede wszystkim wyrazem zaufania i oddania siebie i pasażerów podróży Bogu. To zewnętrzny wyraz prośby o ochronę przed niebezpieczeństwem w trakcie podróży.

1px Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl