1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Jak odmawiać różaniec podczas adwentu?

0
Jak odmawiać różaniec podczas adwentu?
Adwent to wyjątkowy czas w roku, kiedy katolicy przygotowują się do obchodzenia pamiątki przyjścia na świat Chrystusa. To czas radosnego oczekiwania, ale też duchowego namysłu nad swoim życiem i pokuty. Intensywniej niż zwykle praktykujemy modlitwę, uczestniczymy w mszach roratnich, rozważamy radosne tajemnice różańca. Okres ten charakteryzuje kolor fioletowy i właśnie w szatach tego koloru księża sprawują liturgię.

Czym jest Różaniec?

Różaniec to modlitwa, w której rozważamy wydarzenia z Ewangelii. Szczególnie postawę Jezusa i Maryi oraz staramy się naśladować ich postawę w życiu prywatnym i społecznym. Modlitwa różańcowa poprzez kontemplację tajemnic różańcowych pozwala bliżej poznać życie Jezusa, jego postawę oraz cierpienie. Odnajdujemy w niej drogę, którą i my sami powinniśmy podążać w naszym codziennym życiu. Fizycznym narzędziem modlitwy różańcowej jest różaniec. To jeden z dewocjonaliów, który powinien znaleźć się w każdym katolickim domu.

Jak powinna wyglądać modlitwa różańcowa?

W Kościele katolickim funkcjonuje kanon, który wskazuje, w jaki sposób powinna być odmawiana modlitwa różańcowa. Składa się na nią znak krzyża, wyznanie wiary, modlitwa Ojcze Nasz, modlitwa Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, O mój Jezu oraz kontemplacja wyznaczonej tajemnicy różańcowej. W przypadku Adwentu są to tajemnice radosne, które mają przygotować nas do radosnego święta, jakim są narodziny Jezusa Chrystusa. Po kolei są to: Zwiastowanie, Nawiedzenie św. Elżbiety, Narodzenie Jezusa, Ofiarowanie w świątyni oraz Znalezienie Jezusa.

1px Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl