1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Dla kogo będzie dobrym prezentem bransoletka św. Rity?

0
Dla kogo będzie dobrym prezentem bransoletka św. Rity?

Dewocjonalia dawane w prezencie są upominkiem, który pamięta się przez całe życie. Stanowią niepowtarzalną pamiątkę i mają ogromne znaczenie zarówno dla obdarowanych, jak  i tych, którzy je wręczają.

Biżuteria z wizerunkami świętych nieustannie przypomina o ich obecności i jest dowodem więzi między człowiekiem a jego patronem, czuwającym nad pomyślnością w życiu wiernego. Wiele osób jest szczególnie związanych z niektórymi postaciami Kościoła, dlatego zakup prezentu, który nawiązuje do historii i działalności świętego, jest doskonałą opcją na sprawienie radości oraz okazanie wsparcia i miłości dla bliskiej osoby. Jednym z tego rodzaju prezentów jest bransoletka św. Rity. Warto wiedzieć, kogo opieką otacza ta patronka oraz dla kogo może być naprawdę wyjątkowym podarunkiem.

Kim była św. Rita?

Św. Rita okrzyknięta została patronką spraw po ludzku beznadziejnych. Wiele  osób dostrzega w niej orędowniczkę w trudnych momentach swojego życia. Swoje prośby kierują do niej wszyscy ci, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie lub mają kłopoty rodzinne. Zwracają się do niej ludzie mający z pozoru niewielkie problemy, ale także i tacy, którzy nie potrafią znaleźć wyjścia z trudnej, kryzysowej sytuacji.

W Polsce kult świętej rozpoczął się w XVIII wieku w kościele augustianów pw. św. Katarzyny w Krakowie, gdzie w ołtarzu bocznym umieszczony jest jej posąg. Każdego 22 dnia miesiąca, a szczególnie 22 maja, w rocznicę śmierci świętej w całym kraju odprawiane są nabożeństwa ku jej czci. Wierni dziękują wówczas za okazaną pomoc oraz święcą róże, które stały się symbolami św. Rity.

Komu warto podarować bransoletkę z wizerunkiem św. Rity?

Biżuteria z wizerunkiem św. Rity jest dobrym prezentem dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebują wsparcia. Szukających pomocy, warto skierować do patronki, która otoczy opieką oraz pomoże rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane problemy. Bransoletka św. Rity to świetny podarunek dla tych, którzy są zagubieni oraz nie potrafią odnaleźć odpowiedniej drogi.

Może być drogowskazem dla osób, które miewają różnego rodzaju problemy, w tym szczególnie te rodzinne i zdrowotne. Ponadto  jest również doskonałym upominkiem dla wszystkich osób, które chcą odważnie świadczyć o swojej wierze i dla których ważna jest bliska obecność świętego. Bransoletka na ręku nieustannie przypomina o tym, co istotne i jest dowodem powierzenia swojego życia patronce.

Bransoletka z wizerunkiem św. Rity jest także doskonałym prezentem dla tych, którzy cenią sobie estetyczną biżuterię, a jednocześnie liczy się dla nich jej duchowe znaczenie. Wartość tego rodzaju przedmiotów jest dla wielu osób nieoceniona. Ponadto różaniec w formie bransoletki zachęca do modlitwy, będąc jednocześnie oryginalną ozdobą, przyciągającą wzrok innych. Estetyka wykonania tego rodzaju biżuterii jest również zachętą do podejmowania rozmów na temat świętej i jej niezwykłej działalności z osobami, które widzą taką biżuterię. To dobry sposób na zainteresowanie innych ludzi wyjątkową postacią i zwrócenie uwagi na to, iż obecność patrona może być nieodzownym wsparciem w codziennym pokonywaniu trudności.

1px Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl