1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Jaki wybrać dla siebie medalik święty?

0
Jaki wybrać dla siebie medalik święty?

Medaliki to rodzaj zawieszek do łańcuszków srebrnych i złotych, które nosić można zarówno bez okazji do codziennych stylizacji, jak i na specjalne wydarzenia w życiu. Istnieje kilka typów tego typu ozdób, choć jedną z najczęściej kupowanych są zapewne medaliki święte. Czym kierować się przy ich zakupie?

Do czego nosić medalik?

Dla katolika noszenie medalika z wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny to swego rodzaju amulet szczęścia, który pozwoli dostąpić im wszelkich łask i ufać, że ową łaską obdarzeni zostaną. Nierzadko jest to jednoznaczne zaznaczenie, zamanifestowanie swojej przynależności religijnej. W ciągu całego życia możemy otrzymać kilka medalików, warto wiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosić je razem ze sobą. Zwyczaj zakładania wielu medalików jest bardzo popularny w stanach zjednoczonych, gdzie często nosi się je łącznie z krzyżykami — warstwowo. Poza wizerunkiem Matki Boskiej często kupowane są medaliki z wizerunkiem konkretnych patronów jak np.: św. Krzysztofa, jako patrona kierowców, św. Józefa jako patrona rodziny, czy też Św. Jerzego patrona żołnierzy i górników,  najczęściej jest przedstawiany jako jeździec, który celuje włócznią w ognistego smoka. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie ten święty został obrany za patrona rycerzy, a w późniejszym okresie również żołnierzy i górników.

Czym kierować się przy wyborze medalika?

W pierwszej kolejności na pewno warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ma to być medalik srebrny, czy złoty, jest to oczywiście kwestia gustu i w tym przypadku nie można mówić  o złych wyborach. W następnej kolejności dobrze jest zastanowić się, w jakim celu chcemy zakupić medalik święty, co pomoże dobrać postać przedstawioną na zawieszce. Dla osób wierzących duże znaczenie mają medaliki z wizerunkiem wspomnianej Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa, wybierając taki medalik powierzamy swoje życie Świętej Opatrzności, co może okazać się pomocnym drogowskazem w trudnych okresach życia.

1px Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl