1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Jaki prezent religijny na komunię dla dziecka?

0
Jaki prezent religijny na komunię dla dziecka?

Są w naszym życiu momenty, które pamiętamy szczególnie dobrze, nawet jeśli w czasie ich trwania byliśmy dziećmi. Jednym z nich jest z całą pewnością Pierwsza Komunia Święta, która ma nade wszystko religijny, ale i rodzinny charakter. Jeśli w nadchodzącym czasie ktoś z Twoich bliskich będzie radował się przyjęciem tego ważnego sakramentu, na pewno zastanawiasz się, jaki prezent wybrać. Nasz wpis ułatwi Ci podjęcie decyzji. Podpowiadamy w nim, czym kierować się w czasie zakupu, a także przedstawiamy ponadczasowe propozycje, które zawsze się sprawdzają. 

Czym się kierować?

Prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej – co nie dla wszystkich jest oczywiste – powinien mieć charakter religijny. Warto, by był ponadczasowy. Jest to bardzo ważne, ponieważ tak jak w każdej innej dziedzinie, także tu pojawiają się zmienne mody, które wpływają na nasze decyzje. W ostatnich latach coraz częściej obserwujemy odejście od prezentów religijnych, a skupienie się na bardziej wartościowych pod względem materialnym przedmiotach. Królują głównie telefony, laptopy, zegarki, czy smartwatche. Jednak czy to dobra droga? Oczywiście każdy z nas ma możliwość samodzielnego dokonania decyzji. Warto jednak pamiętać, że Pierwsza Komunia Święta jest wydarzeniem religijnym, które ma wymiar duchowy i właśnie w taki sposób powinno zapaść w pamięć dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest więc podarowanie prezentu, który będzie wartościowy, ale który jednocześnie będzie nawiązywał do sfery duchowej, wzniosłej. Pamiętajmy, że sakrament ten jest niemal rytuałem przejścia, jest symbolem zbliżenia do Boga i nawiązania z nim bliskich kontaktów. Prezent, który wybierzemy powinien stanowić pamiątkę zarówno teraz, jak i w przyszłości. Jednocześnie musi on być dopasowany do charakteru uroczystości. 

Ponadczasowe propozycje

Z jakich propozycji możemy więc korzystać? Jednym z najpopularniejszych i najbardziej eleganckich prezentów jest pięknie ilustrowane wydanie Pisma Świętego, które możemy wzbogacić osobistą dedykacją. Taka księga będzie ponadczasową pamiątką, po którą można sięgnąć w chwilach problemów, zwątpienia i smutku. Doskonałym pomysłem są także różnego rodzaju publikacje nawiązujące do życia świętych, które mogą przybierać formę filmu, nagrania audio, czy książki. Oczywiście nie musi być to poważna literatura zapełniona trudnymi i niezrozumiałymi dla dziecka historiami. Zamiast tego możemy skorzystać z ciekawej formy komiksu lub krótkich anegdot, które sprawiają, że dziecko uczy się właściwych postaw.

Inne propozycje, które zasługują na uwagę to:

  • różaniec, który jest wręcz symbolem wiary katolickiej i stanowi nieocenioną pomoc w czasie modlitwy,
  • krzyż z łańcuszkiem do noszenia na szyi lub w formie dewocjonalium do powieszenia nad drzwiami lub na ścianie,
  • spersonalizowane pudełko na pamiątki wzbogacone o elegancko wypisane imię dziecka, które pomieści wszystkie znaki wiary,
  • biżuteria sakralna m.in. w formie medalików, idealna zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

Nasza oferta

Jeśli szukasz doskonałej jakości prezentu, który możesz wręczyć z okazji Pierwszej Komunii Świętej, skorzystaj z naszej oferty. Jedną z propozycji, którą stworzyliśmy są eleganckie różańce, które stanowią doskonałą pamiątkę z okazji tego ważnego wydarzenia. Na uwagę zasługuje m.in. różaniec pierwszokomunijny perełkowy biały, dedykowany dla dziewczynek, który zachwyca swoją lekkością i delikatnością. Propozycja została stworzona specjalnie na tę okazję. Paciorki wykonano z perełkowych koralików, w łączniku umieszczono medalik z symbolami Eucharystii, całość wieńczy Św. Jana Pawła II. Dzięki tym elementom różaniec jest jest doskonałym podarunkiem dopasowanym do podniosłego charakteru uroczystości.

Inną propozycją jest różaniec pierwszokomunijny perełkowy grafitowy, który sprawdzi się w przypadku chłopca. Podobnie jak poprzednio polecany, także ten różaniec zrobiony jest z perełkowych koralików, okazjonalnego łącznika i krzyża Św. Jana Pawła II.  Ma elegancki, ponadczasowy charakter. Trzecia opcja to wykonany z prawdziwych pereł różaniec umieszczony w prezentowym etui. Ta wykonana z białych pereł słodkowodnych propozycja sprawdzi się niezależnie od płci dziecka. Elementy, które ją wyróżniają to kielich z hostią, a także krzyżyk papieski. Produkt jest zapakowany w etui i posiada certyfikat z opisem.

1px Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl