1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Czym jest Nowenna Pompejańska?

0
Czym jest Nowenna Pompejańska?

Modlitwa daje nadzieję na znalezienie rozwiązania w sytuacjach wydających się bez wyjścia.  Jedną z młodszych modlitw, wywodzącej się z głęboko zakorzenionej w tradycji modlitwie różańcowej jest Nowenna Pompejańska, zwana często "modlitwą nie do odparcia". Do odmawiania  różańca przez 54 dni zachęcić miała sama Maryja, która ukazała się ciężko chorej 21-latce z Neapolu Fortunacie Agrelli. Dziewczyna spełniła polecenie i doznała niewytłumaczalnego medycznie uzdrowienia. W oparciu o jej relację nabożeństwo polegające na odmawianiu wszystkich części różańca przez 54 dni opisał i rozpropagował Bartolo Longo, były antyklerykał i satanista, obecnie błogosławiony Kościoła. Cud uzdrowienia Fortunaty Agrelli uznał oficjalnie w 1890 roku papież Leon XIII, co spowodowało, że Nowenna Pompejańska zaczęła być popularna także poza Neapolem i Włochami.

Na czym polega technika odmawiania Nowenny Pompejańskiej?

Nowennę Pompejańską należy odprawiać przez kolejnych 54 dni i w każdym z nich trzeba odmawiać przynajmniej trzy części różańca (radosną, bolesną i chwalebną). Ważne jest też, aby cały okres podzielić na 2 części. W pierwszej trwającej 27 dni odmawia się błagalną część nowenny (3 x 9 dni), a następnie kolejne 27 dni — dziękczynną.

Modlitwa kończąca część błagalną

Po każdym dniu części błagalnej należy wypowiedzieć słowa modlitwy:

Pomnij, o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój Różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twej świątyni w Pompejach, wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwa kończąca część dziękczynną

Po każdym kolejnym dniu  części dziękczynnej odmawiamy modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłeś. O ile zdołam, będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział, jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

1px Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl