1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Jak odmawia się różaniec z dopowiedzeniami?

0
Jak odmawia się różaniec z dopowiedzeniami?
Różaniec to jedna z najpiękniejszych modlitw poświęconych Matce Najświętszej, która z pełną pokorą i wiarą potrafiła wypełniać wolę Najwyższego. Modlitwa ta ma ogromną moc, a różańca i wzywania imienia Niepokalanej - jak przekonują mistycy - lęka się sam Szatan. Zagłębienie się w nią i jej tajemnice sprawia, że lepiej poznajemy świętą rodzinę i samego Boga.
 

Dopowiedzenia do różańca świętego

 
Nie każdy zna dopowiedzenia, jednak stanowią one pewną formę urozmaicenia modlitwy różańcowej. Pomagają głębiej medytować poszczególne tajemnice związane z życiem Jezusa oraz Maryi. Umieszczanie dopowiedzeń ma konkretną formę. Należy je wypowiadać w środku Pozdrowienia Anielskiego, bezpośrednio po słowie "Jezus". Możemy wykorzystywać to samo dopowiedzenie przy każdym z 10 paciorków konkretnej tajemnicy, jednak wskazane jest również stosowanie 10 różnych. Z kolei drugą część modlitwy „Święta Mario, Matko Boża…” Wypowiadamy jedynie na zakończenie ostatniego 10 koralika, po ostatnim dopowiedzeniu.
 
Różaniec jest naszym orężem, wezwaniem, zawołaniem do Maryi, Jezusa i Boga Ojca. W tej modlitwie na samym początku wyznajemy naszą wiarę, a następnie, zależnie od dnia tygodnia rozważamy w medytacji kolejne tajemnice różańcowe, odnosząc je do swojego życia i postępowania, drogi prowadzącej nas do Nieba. Nie ma w tej modlitwie nic przypadkowego, bo sama Maryja w wielu objawieniach, prosiła o odmawianie różańca każdego dnia. Jest to również rodzaj wyproszenia wstawiennictwa Najświętszej Panny za nami w Niebie, gdy przyjdzie dla nas dzień sądu.
 

Jakie dopowiedzenia wypowiadać?

 
Istnieje lista dopowiedzeń do różańca świętego. Początkowo możemy modlić się wspierając się nią. Jednak z czasem, gdy pojawi się u nas wprawa w takiej formule, możemy wypowiadać słowa dopowiedzenia, jakie będzie podpowiadało nam serce w czasie medytacji nad życiem i śmiercią Jezusa oraz Maryi. Dzięki różańcowi zbliżamy się do Nieba, modlimy się o potrzebne łaski, wspieramy bliskich i samych siebie w trudach codzienności. To wyjątkowa modlitwa, która powinna być blisko nas każdego dnia.

1px Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl