1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Jaki różaniec dla patrioty?

0
Jaki różaniec dla patrioty?

Modlitwa różańcowa jest szczególnie ważna w Kościele Katolickim. Uznaje się ją za najsilniejsze oręże w walce z Szatanem. Warto odmawiać ją każdego dnia prosto z serca, tak jak prosiła matka Boża w swoich objawieniach. Wówczas z pewnością możemy liczyć na jej wstawiennictwo za nami i Boga Ojca oraz jej Syna Jezusa Chrystusa. Do modlitwy potrzebujemy rekwizytu w postaci różańca. Jaki wybrać dla patrioty?

Jaki różaniec wybrać? 

Jeśli odwiedzimy dowolny stacjonarny lub internetowy sklep z dewocjonaliami, to dostrzeżemy, że wybór różańców jest ogromny. Jednak mimo wszystko, któryś na pewno zwróci naszą uwagę. Jeśli chodzi o różaniec dla patrioty to warto postawić na ręczne wykonanie w niewielkiej manufakturze, wówczas będziemy wspierać rodzimy biznes. Dodatkowo zwróćmy uwagę na kolory, może połączenie bieli i czerwieni, które będą nawiązywać do Najświętszego Serca Pana Jezusa i czystości Matki Najświętszej? Największe znaczenie ma szczera modlitwa, jednak mimo wszystko sam różaniec jakoś do nas przywiera i jak zaczniemy modlić się na jednym, to zawsze wybieramy ten sam.

Pamiętajmy również, że przed użytkowaniem taki różaniec powinniśmy poświęcić. Możemy zwrócić się z taką prośbą do księdza w naszej parafii. Co jakiś czas organizowane jest również święcenie dewocjonaliów, wówczas możemy z niego skorzystać. Będzie to dla nas dodatkową ochroną. Matka Boża doskonale przezwycięża zło, jest opiekunką nas wszystkich, więc z pewnością warto jej zawierzyć i modlić się najmilszą jej modlitwą.

Jak odmawiamy różaniec? 

Różaniec składa się z kilku części. Najpierw odmawiamy „Wierze w Boga”, następnie „Ojcze Nasz”, trzy razy „Zdrowaś Mario” i „Chwała Ojcu i Synowi”. Następnie przechodzi do dziesiątek różańca. Każdą z nich rozpoczynamy modlitwą „Ojcze Nasz”, po czym odmawiamy dziesięć razy „Zdrowaś Mario” i każdą dziesiątkę kończymy odmawiając „Chwała Ojcu i Synowi” oraz „O mój Jezu”. Dziesiątek jest 5, zgodnie z tajemnicami Różańca Świętego. Po ostatniej z nich odmawiamy jeszcze wezwanie do Matki Bożej „Pod Twoją obronę”.

1px Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl